Yılport Samsunspor Teknik Yöneticisi Ertuğrul Sağlam maçtan evvel aldıkları şehit haberiyle çok üzüldüklerini vurgulayarak, “Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe-Şimşek Harekatı’nda şehit düşen Samsunlu hemşerimiz, kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Uzman Çavuş Aygün Çakar’ın yakınlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.” halinde konuştu.
Güçlü bir süreç yaşadıklarını anlatan Sağlam, “Şampiyonluk ve Harika Lig’e çıkma gayreti ağır bir formda devam ediyor. Bugünkü sonuçlardan sonrada 3 grup 64 puana ulaştı.” dedi.
Sağlam, ligin bitmesine iki maçın kaldığını hatırlatarak, şunları kaydetti: “Bence futbolda iki tane 90 dakika çok uzun mühlet. Çok şeyler olabilir. Olacak da ben buna inanıyorum. Bilhassa oyuncularımız baskı altında. Geçen hafta Bursaspor maçı, bu hafta Bolupsor maçı. İki maçı da çok iyi geçtik. Hem gayretleri, hem istek ve dilekleri hem de oyun içerisindeki üretkenlikleri istediğimiz seviyedeydi. Ben oyuncularımıza teşekkür ediyorum bu maçı kazanıp Harika Lig savımızı son iki haftaya taşıdıkları için. Bundan sonraki gayemiz kusur yapmadan maçlarımızı kazanmak.”
Sağlam, bir kederini lisana getirmek istediğini belirterek, şöyle konuştu: “Hayal kırıklığımı lisana getirmek istiyorum. 35 yıldır profesyonel futbolun içerisindeyim. Türk futbolunun her kademesinde, birçok gayretin içerisinde oldum. Lakin şu devir karşılaştığım kadar enteresan olaylarla karşılaşmadım. Futbol ismine. Ancak şunu söylemek istiyorum. Allah’ın adaleti şaşmıyor. Hasebiyle herkes yaptığı iyi şeyin mükafatını da görecek, yaptığı makûs şeyin de. Birinin hakkına girmenin bedelini de ödeyecek. Hesap günü diye bir şey var. Bir gün var. Hasebiyle bugün burada yaptıklarımızın karşılığını da orada bunun hesabını da vereceğiz. Allah bize şu ramazan gününde dileyim orada hesabını hakkıyla verenlerden eylesin. Ülke futbolunda nitekim enteresan şeyler oluyor.”
Sağlam, Boluspor’a da gelecek dönemle alakalı muvaffakiyetler diledi.
Milliyet